استودیو معماری آرا - لوگو مشکی

Interior Design Studio

استودیو معماری آرا | بازسازی اداری

استودیو معماری آرا - لوگو مشکی

Interior Design Studio

تعرفه طراحی داخلی

نقطه عطف طراحی داخلی این است که باید، طراحی طبق خواسته‌ها و سلیقه کارفرما و هم طبق اصول اجرایی طرح پیاده سازی شود.

 در ادامه به برخی از مهم‌ترین مزایای طراحی داخلی اشاره خواهیم کرد:

  • طراحی داخلی فضای شما با توجه به خواسته‌ها و نیازهای شما
  • طراحی داخلی تخصصی فضای شما با توجه به سبک و متدهای روز دنیا
  • طراحی دکوراسیون داخلی با توجه به کاربرد و متناسب با متراژ فضای شما
  • صرفه‌جویی و پرهیز از هزینه‌های اضافی در طراحی و اجرا

بعضی از افراد بر این باورند که تعرفه طراحی داخلی شاید هزینه‌ای اضافی در اجرای پروژه باشد. با یک مثال ساده جواب این تفکر خواهیم داد. فرض کنید یک مرغ شکم پر را می‌خواهید برای شام آماده کنید، بعد از تهیه مواد اولیه و گذراندن مراحل آماده سازی نیاز به یک فر برای گریل و سرخ شدن مرغ دارید تا شام دلخواهتان را میل کنید. دقیقا نکته همینجاست که اصطلاحا (فر) همان طراحی داخلی فضای شماست که به الزام وجود آن به شما کمک میکند که راحت‌تر و اصولی‌تر به جزییات و نتیجه مدنظر خود برسید.

برآورد هزینه طراحی داخلی به عوامل متعددی بستگی دارد. بعضی از این عوامل مانند متراژ فضا، کاربری فضا، سبک طراحی، نیازها و سلیقه کارفرما، حجم مدلسازی و کیفیت رندرینگ و… می‌توان نام برد.

در پروسه طراحی داخلی فضا، طراح با موارد مختلفی که نام بردیم روبرو است تا بتواند مدلسازی فضا و در نتیجه خروجی (رندر) مناسب با خواسته و سلیقه کارفرما داشته باشد. در این میان ممکن است بعد از جلسه‌های پرزانته طرح با کارفرما منجربه تغییرات جزیی یا بنیادین در طرح شود که خود شامل هزینه‌ای جداگانه با توافق طرفین به قرارداد طراحی می‌شود.

ادامه توضیحات در لینک زیر:

هزینه طراحی داخلی چقدر است؟

هزینه طراحی داخلی

 

هزینه‌ی طراحی داخلی ساختمان در ابتدا بر اساس نوع کاربری فضا (مسکونی، اداری، تجاری و …) محاسبه می‌شود؛ به عنوان مثال در طراحی داخلی داخلی واحدهای اداری، کاربری و همچنین ایجاد حس پویایی در فضا اهمیت بیشتری نسبت به تزئیینات دارد. پس از تعیین کاربری فضا نوبت به نیازسنجی و بررسی سلیقه کارفرما می‌رسد که تاثیر به‌سزایی در طراحی داخلی دارد. 

با توجه به مساحت، کاربری فضا و همچنین نیاز و سلیقه کارفرما، برآورد مالی طراحی داخلی انجام می‌شود.

در فرآیند انجام طراحی، با موارد مختلفی از جمله مدلسازی کل فضا یا بخش‌های خاص مواجه هستیم؛ در صورت نیاز به مدلسازی کل فضا، هزینه‌ی طراحی بر مبنای متراژ کامل محاسبه می‌شود. در صورتی که کارفرما نیاز به طراحی فضایی خاص و یا حتی بخش خاصی از فضا (دیوار، کف و یا سقف) داشته باشد، هزینه‌ی طراحی بر مبنای آن بخش مورد نیاز کارفرما محاسبه می‌شود.

تا کسب رضایت در کنار شما هستیم!