استودیو معماری آرا - لوگو مشکی
Ara

Interior Design Studio

استودیو معماری و طراحی داخلی آرا
استودیو معماری آرا - لوگو مشکی
Ara

Interior Design Studio

بازسازی دفتر کار مجموعه کاکتوس

تاریخ انجام پروژه: آذر 1401

بازسازی دفتر کار مجموعه کاکتوس - فضاهای شرکت
توضیحات کلی پروژه

بازسازی دفتر کار مجموعه کاکتوس با اجرای آیتم‌هایی مانند نقاشی دکوراتیو، تامین مبلمان، نورپردازی، نصب استیکر و پارتیشن بندی فضا انجام شده است.

طراحی داخلی فضای لابی

طراحی داخلی فضای لابی یکی از مهم‌ترین بخش‌های بازسازی دفتر کار است؛ چرا که فضای لابی به دلیل اینکه افراد حین ورود ابتدا با این فضا مواجه می‌شوند، باید از جذابیت کافی برخوردار باشد. اجزاء تشکیل دهنده‌ی فضای لابی پروژه کاکتوس شامل مواردی مانند کانتر منشی، ست مبل‌های انتظار و همچنین فلاورباکس کاکتوس می‌شود. 

 

 

تغییر نقشه در فضا

 

قدم اول در بازسازی دفتر کار کاکتوس، تعیین حریم فضاها بود که مشخص کند فضاهایی مانند لابی، مدیریت و… هریک در چه محدوده‌ای قرار داشته باشند.

 

در پروژه بازسازی دفتر مجموعه کاکتوس به منظور تعیین حریم فضای لابی، اقدام اجرای دیوار پارتیشنی از جنس کناف شد. این دیوار فضای آشپرخانه را کاملا محصور نموده و امکان طراحی داخلی فضای لابی را محیا نمود.

طراحی داخلی فضای مدیریت

در پروژه بازسازی دفتر کار مجموعه کاکتوس، هدف بر این بود که با طراحی داخلی فضا با حداقل عملیات بنایی انجام شود و از تخریب وضعیت موجود اجتناب گردد.

با توجه به اینکه کارفرما نیاز به فضایی جهت برگزاری جلسات با مراجعین خاص دارد و رفت و آمد نسبتا کمی در فضا انجام می‌شود، طراحی داخلی فضای مدیریت به صورت باز انجام گرفت. 

به منظور تعیین حریم فضای انتظار در لابی و فضای مدیریت، یک دیوار دیکوراتیو از جنس کناف، بین این دو فضا اجرا گردید. 

مبلمان فضای مدیریت را یک میز مدیریتی به همراه میز کنفرانس 4 نفره تشکیل می‌دهد. به منظور تقویت نورپردازی و همچنین ایجاد حس تمرکز در فضای جلسات، یک لوستر لاینری به شکل مستطیل طراحی و در فضای جلسات اجرا گردید.

طراحی داخلی اتاق کار

پروژه بازسازی دفتر کار مجموعه کاکتوس، علاوه بر فضاهای یاد شده دارای دو اتاق با کاربری‌های فضای مشاوره و فضای مورد استفاده پرسنل است. 

فضای مشاوره به منظوره استفاده یک نفر طراحی شده که مبلمان این شامل یک میز کار به همراه کردنزا و یک ست مبلمان به منظور استفاده‌ی مراجعین است.

اتاق پرسنل نیز شامل دو میز کارشناسی به همراه فایل و کشو است که منظور استفاده دو نفر از پرسنل طراحی شده است.

بازسازی دفتر کار مجموعه کاکتوس | اتاق مشاوره 1
اتاق مشاوره
اتاق مشاوره
بازسازی دفتر کار مجموعه کاکتوس | اتاق پرسنل
اتاق پرسنل

یکی از نکات و ویژگی‌های جذاب پروژه بازسازی دفتر کار مجموعه کاکتوس، استفاده از رنگ‌های زنده و همچنین نوشته‌های انگیزشی روی دیوار فضاها است که موجب ایجاد حس انرژی و پویایی می‌شود.

این پروژه را به دوستان خود معرفی کنید!

صفحه اینستاگرام آرا